Hastanelerde Vakit Geçirmenin Yolları

Hepimiz, hayatımızda en az bir kere de olsa hastanede bir gün geçirmişizdir. Kendimiz ya da bir yakınımızın hastalığı için kaldığımız süre zarfında vakit geçirmekte zorlanabiliriz. Çünkü evinden farklı bir ortamda ve farklı bir yatakta yatmak insana rahatsızlık verebilir. Bu süre içerisinde eğer ki ciddi bir rahatsızlığımız da yok ise, hastanelerde kendimizi meşgul edecek şeyler ararız. İşte özel hastaneler bu açığı keşfetmiş ve hastaların hastanelerde kendi evinde hissedebilmesi için birçok rahatlatıcı unsuru hastanelerine getirmiştir. Bunlara örnek olarak her hasta odasında kablosuz ağ bağlantısı, hastane içi kafeteryalar ve sıkıntılı anlarında hoş vakit geçirebilecekleri lobiler yapılmaya çalışılmaktadır.

Kablosuz Ağ Hayat Kurtarır

Günümüzde çevrim içi olmak, hepimiz için vazgeçilmez bir iş ve eğlence unsurudur. Artık neredeyse ağ bağlantısı olmayan ev kalmamıştır. Ancak, bunu hastanelerde bulabilmek, özellikle yatılı hastalar için bir nimettir. Hastalar bu sayede mobil telefonlarında eğlenceli vakit geçirebilmektedir. Kimimiz sosyal medyada vakit geçirmekten, kimimiz haber okumaktan, kimimiz de çevrimiçi rulet rulet oyunları oynayarak hastanelerin üzerimizde yarattığı havayı dağıtmaya çalışırız. Telefonunda çoğunlukla oyun oynayan ve video izleyenler için ise, kablosuz ağ bağlantısı, telefonlardaki kota sorununu ortadan kaldırıp daha rahat meşgul olmalarını sağlayacağından, bu kişiler için kablosuz bağlantı çok daha önemli hale gelmektedir.

İlişkiler Kurun

Eğer uzun süreler hastanede kalacaksanız, çalışanlar ile kuracağınız ilişkiler daha sosyal olmanızı sağlar ve vakit geçirmenize yardımcı olur. Ancak çalışanların vaktini uzun süre çalmadan ilişki kurmanız da önemlidir. Ayrıca, oda arkadaşınızla ve hastane lobisindeki ortak alanda diğer hastalar ile kuracağınız ilişkiler de hastanede daha rahat vakit geçirmenizi sağlayabilir.

Dijitalleşmenin getirdiği en büyük nimetlerden biri de, yanınızda kitap taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırmış olmasıdır. Eğer kitap okumaktan hoşlanıyorsanız, telefonunuza ya da tabletinize indireceğiniz kitapları okuyarak bolca vakit geçirebilirsiniz. Kitap okumak, sizi başka dünyalara götürecek ve kafanızdaki sizi rahatsız eden düşünceleri unutturarak, rahatlatıcı bir etkide bulunacaktır.

Hastanede geçireceğiniz süre zarfında düşünecek bolca vaktiniz de olacaktır. Yukarıda, vakit öldürmek adına yapılabilecek bir kaç şeyi sıraladık. Ancak, geride bıraktığınız ve şimdiki hayatınız hakkında sorgulama yaparak sağlığınız ile ilgili geç kalınmış kararlar da alabilirsiniz.