Özel Hastanelerde Paket Kampanya Dönemi

Özel hastaneler, müşterileri kendilerine çekmek adına paket kampanyaları düzenlemektedir. Paket kampanyaları hastalar için birçok avantajı içinde barındırmaktadır. Bu paketler içerisinde belki de en çok kullanılanı doğum paketidir. Çünkü kadınlar anne olacağını öğrendikten sonra akıllarından bin bir soru geçmeye başlar. Bunların başında da bebeklerini nerede doğuracaklarını düşünmek en başta gelen sorulardandır.

Devlet hastanelerine doğum için giderseniz her hangi bir ücret ödemek zorunda değilsinizdir. Ancak, özel hastanelerde bu paketlerden yararlanmak isterseniz belirli bir ücreti gözden çıkarmak zorundasınız. Devlet hastanelerinin aşırı yoğunluğu hizmet konusunda bir takım aksaklıklara neden olduğu için, özel hastanelere olan doğum talebi de artmaktadır. Anne adayları ve ailesi bu özel günlerinde, doğum için çok daha fazla ilgi görebilecekleri özel hastaneleri tercih etmektedir.

Herkesin Kesesine Göre

Her özel hastanede paketler değişiklik göstermekte birlikte ücretlerde hastanelere göre değişlik göstermektedir. Bazı paketler gebelik süresi boyunca tüm hizmetleri kapsarken, bazı paketler doğum öncesi ve sonrası hizmetleri kapsamaktadır. Ayrıca bu paketler kapsamında anne ve eşinin kendini daha iyi hissetmesi için doğum sonrası gelebilecek misafirler içinde bir takım hizmetler mevcut olabilmektedir. Ancak, bir özel hastane ile anlaşmadan önce Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmasının olup olmadığını öğrenmeniz sizin için faydalı olabilir. Çünkü anlaşması olmayan hastanelerde fiyatlar yüksek çıkabilmektedir. Bu kapsamda bazı özel hastanelerin doğum paket fiyatlarını sizin için derledik; ancak bu fiyatlar sürekli değişiklik gösterebilmekle birlikte ortalama fiyatları içermektedir. Net fiyatları öğrenmek için hastaneler ile iletişime geçmeniz bu anlamda önem arz etmektedir.

  •  Acıbadem Hastanesi: Normal doğum için uzman doktor eşliğinde yaklaşık 13.000 TL’dir. Sadece doğum için hastaneyi kullanmak isterseniz 8.000 TL’yi gözden çıkarmanız gerekir.
  • Central Hospital: Normal doğum için 3.500 TL ücret istenmektedir. Sezaryen doğum için fiyatlar 5.000 TL ve üzerine çıkabilmektedir.
  • Liv Hospital: Normal doğum için 15.000 TL gibi bir ücret talep etmektedir.
  • Amerikan Hastanesi: Normal doğum için 14.500 TL gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Bu fiyatlara normal doğumlarda 1 gece anne ve bebeği için konaklama ayrıca bakım hizmetleri dahildir. Sezaryen doğumlarda konaklama süresi uzayabilmektedir. Bu fiyatlar üzerinden isterseniz hastaneler ile pazarlık da yapabilirsiniz.